Різновид хостингу, за якого велика кількість найрізноманітніших інтернет-проектів розташовуються на одному сервері, має назву віртуальний хостинг. У цій схемі під кожен сайт виділяється власний розділ веб-сервера, але програмне забезпечення використовується однакове для всіх клієнтів. Він вирізняється своєю практичністю й економією ресурсів, і найбільше підходить для невеликих проєктів із добовою відвідуваністю, що не перевищує 1000 осіб.
Для ресурсів із прохідністю понад 1000 осіб на добу правильним буде розміщення на виділеному сервері (VPS). Вони мають підвищені характеристики, які забезпечують безперебійну роботу сайтів і вміщують більшу кількість відвідувачів. Без їхнього існування мільйони людей по всьому світу просто не змогли б викладати свої сайти в мережу.
Таким чином, хостингом можна вважати надання послуг із розміщення, супроводу та обслуговування інтернет-ресурсів на серверах хостинг-компаній.
Класифікація існуючих хостингів
Усі сучасні хостинги діляться на платні та безкоштовні. Як неважко здогадатися, різниця у вартості безпосередньо впливає на кількість і якість послуг і доступних опцій.
У пакет платного сховища сайтів, як правило, входять:
- кілька доступних доменів;
- багато гігабайтів пам’яті, що дає змогу розміщувати на майданчику кілька різних інтернет-проектів одному власнику;
- виділений доступ до ftp, можливість створення баз даних, корпоративна пошта;
- різноманітність тарифів з опціями, що налаштовуються;
- високий рівень технічної підтримки з боку системних адміністраторів компанії, оперативні відповіді на питання, що виникають;
- а також різні акції та бонуси для клієнтів, у вигляді знижок і розпродажів;
- Різницю можна відчути навіть під час роботи з адмінпанеллю хостингу. Завжди приємніше працювати з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом на налагодженому сервісі, ніж писати в техпідтримку з кожного незрозумілого питання.
У безкоштовного паркування сайтів більшості з цих функцій немає. Вони не вирізняються високою швидкістю функціонування і маленькою кількістю вільного місця. На такому майданчику можна розмістити в найкращому разі текстовий блог або сайт-візитку зі статичною інформацією.
Крім цінового поділу, віртуальні хостинги відрізняються і мовами програмування, на яких були написані – Perl, Python, PHP. А також хостинг баз даних, для пошти, і SVN – для вузьких фахівців і розробників програм.
У чому полягає різниця між віртуальним хостингом і віртуальним сервером
Обидва ці сервіси об’єднує спільне призначення – надання місця під паркування сайтів і майданчиків. Але водночас між ними чимало відмінностей.
Віртуальний сервер підходить для малих і середніх проєктів. Для корпоративних сайтів і великих інтернет-магазинів краще мати віртуальний сервер, що дає змогу не залежати від умов і правил компанії, яка обслуговує, і надає більшу автономію клієнту.
З іншого боку, виділений сервер передбачає наявність певних знань і умінь у сфері інтернет-технологій. Такого досвіду у більшості користувачів немає. Тому для них оптимальним рішенням стане оренда місця на звичайному хостингу з інтуїтивно зрозумілою панеллю керування і допомогою персоналу.
Здебільшого новий сайт розміщується на віртуальному хостингу, а в міру зростання і популярності проекту може виникнути необхідність його перенесення на виділений сервер.
Можливості, якими володіє віртуальний хостинг
Платний хостинг містить у собі все необхідне, і надає клієнтам безліч корисних опцій:
позбавляє від необхідності глибоких знань у сфері ведення та підтримки сайтів, ftp-протоколів, баз даних тощо. Усі ці функції виконують адміністратори компанії;
клієнт отримує великий обсяг місця для будь-яких потреб, чи то особистий блог, чи то онлайн магазин;
матеріальна економія порівняно з орендою веб-сервера – серверне обладнання обслуговується на стороні власника компанії, сюди входить налаштування ПЗ і регулярне оновлення. Клієнт платить тільки за користування хостингом і займається виключно особистими справами;
До можливих недоліків можна віднести обмежені права користувача і неможливість інсталяції на хостинг стороннього ПЗ. Але на перших порах цього і не потрібно. Як показує практика, на перших порах вистачає наявного на майданчику функціоналу і потенційних можливостей.